Aktiviteler

Aktiviteler

Ölüdeniz'de Ne Yapılır?   

Ölüdeniz gibi muhteşem güzelliklere sahip bir beldeye geldiğinizde, günün ilk ışıkları ile birlikte ormanın içinden geçen Tarihi Likya Yolu’nda güzel bir sabah yürüyüşü yapabilirsiniz. Kahvaltıdan sonra dünyanın en güzel plajı Ölüdeniz Plajı’nda denizin ve güneşin tadına varacağınız harika bir gün sizi bekliyor.   

Gün için isterseniz bolca güneşlenerek ve yüzerek vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz de yamaç paraşütü yaparak Ölüdeniz’in muhteşem mavilikteki denizini ve yemyeşil doğasını bir de yukarıdan görebilirsiniz. Dalış, sörf, kano, su kayağı gibi farklı aktiviteleri deneyebilirsiniz.   

Gün birlik tekne turlarına katılarak civar koyları, Gemile ve Aya Nikola Adaları’nı, Göcek’i ve Karacaören’i görebilirsiniz.   

Belcekız Plajı’na gidebilirsiniz. Kelebekler Vadisi’ne giderek, milyonlarca çeşit kelebeği kayalara tutunmuş olarak görebilirsiniz. Ölüdeniz’de çam ormanları arasında cip safari yapabilirsiniz.   

Ölüdeniz’e yakın olan Saklıkent Kanyonu’nu ziyaret edebilirsiniz. Patara Plajı’na ve Patara Antik Kenti’ne gidebilirsiniz.   

Akşamları deniz kenarında, gün batımına karşı güzel bir balık keyfi yapabilirsiniz. Çeşi çeşit mezeler ve deniz ürünleri oldukça lezzetli, mutlaka denemelisiniz. Sonrasında gece kulüplerinde ve eğlence mekânlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Boat Tours

Tekne Turları

  Akdeniz ve tatil denilince aklımıza ilk gelen destinasyonlardandır FETHİYE ve ÖLÜDENİZ. Turizm ile beraber denizciliğinde geliştiği bu şirin ve benzersiz tatil yöresi bulunduğu konum itibari ile tekne turu yat turu ve mavi yolculuk için en ideal yerlerdendir.

  Ölüdeniz Tekne turu ile başta dünyaca ünlü KELEBEKLER VADİSİ, Mavi Mağara Soğuk Su, Deve Plajı, St.Nicholas adası ve Akvaryum gezilebilmektedir.

  12 Adalar turu, gerek çift katlı gerekse yelkenli tekneler eşliğinde misafirlerin Yassıcalar Koyu, Kızıl Ada , Göcek Koyları ve Akvaryum'u görebilmelerini imkan sağlamaktadır.

  Akşamlarıda hala denizde olmayı planlayanlar içinde haftanın belli günleri gün batımı turları düzenlenmete ister yemekli ister, ister yemeksiz seçenekler sunulmaktadır.

  Denizi daha sakin ve kalabalıktan uzak geçirmek isteyenler içinde size özel kiralayabileceğiniz tekneler sunulmakta, hatta kendi güzargahınızı da kendiniz seçebilmektesiniz.

Paragliding

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

         Sizleri dünyaca ünlü ölüdeniz, babadağda yamaç paraşütü ile gökyüzünde kuşlar gibi özgür olmaya davet ediyoruz. Hayatınızda belki bir defa yapacak olduğunuz bu extrem sporda sizlere THK sertifikalı pilotlarımız eşlik edecektir. Klimalı modern minibüslerimizle 30 dakikada yapılan yolculuğun ardından dünyada sayılı, TÜRKİYE'DE ilk yamaç paraşütünün yapıldığı BABADAĞ'DA ki hava sporları tesisine ulaşılır. Oradaki pistlerden rüzgar yönüne doğru uygun olanın seçiminden sonra uçuş kıyafetleri Yamaç paraşütü pilotları tarafından giydirilir. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra koşar adıma uygun hafif eğimli yamacı açık olarak serilen paraşüt pilotun koşar adım atmasıyla hava ile dolar. ve artık gökyüzündesiniz. Gökyüzündeki bu özgürlük yolculuğunda size düşen sadece koltuğunuza oturup o eşsiz manzaranın tadını çıkarmak.

Diving

DALIŞ TURU

Fethiye Akvaryum koyunda yapılan serbest ve tüplü dalış turumuzda sizlere ellerinizle büyük ve küçük balıkları beslemenin verereceği benzersiz duyguyu yaşatacağız. Akvaryum koyu Fethiye limanına en yakın dalış noktalarından biridir.

          Bu koyda farklı derinliklerde sürprizler sizleri bekliyor olacak !

Dalış malzemesi getirmeniz gerekli mi ?

 Daha önceden dalış deneyiminiz yoksa, herhangi bir tecrübeye ve dalış malzemesine ihtiyacınız olmayacak. Tüm dalış malzemeleriniz ve sizdeki eksik olan tecrübeyi tamamlayacak olan profesyonel dalış hocanız bizim tarafımızdan karşılanıyor.

 Eğer daha önceden dalış lisansınız varsa ve kendi dalış malzemelerinize sahipseniz, bizimle beraber aynı güzergahlarda dalış yapabilirsiniz.

HORSE RIDING

AT TURU
1. GÜZERGAH :

Tur çam ağaçlarının gölgesinde patika yolunu takip ederek yunan esintilerinin hala hissedildidiği ünlü KAYAKÖY antik kentine ulaşıyoruz. Buradaki bir molanın ardından patika yol tamamlanarak turu bitiriyoruz.

2. GÜZERGAH :

Hisarönünden başlayarak yine ağaç gölgeli patika yol geçilerek turkuaz renkli denizin sardığı ÖLÜDENİZ'E kuşbakışı görebileceğiniz bir tepede mola verilir. Mola bitiminden sonra güzergah tamamlanarak tur sona erer.

JEEP SAFARI